Divdesmit četri vati, un gaiss izšķīra
Dubultās reģistrēšanas tests — Garmin Rally rāda par 13,6% zemu, apstiprināts trīs neatkarīgos veidos
Tests, kas atlikts sešas reizes, beidzot notika: Quarq un Garmin Rally uz viena velosipēda, vienlaicīgi, divi datori. Rezultāts nav neliela nobīde — Rally rāda par 13,6% mazāk, apstiprināts caur regresiju, caur jaudas joslām un caur pašu fiziku. Katrs TT velo treniņš šajā ciklā ir ierakstīts žurnālā ar aptuveni trīs ceturtdaļām no patiesās slodzes. Un tad vēl brika skrējiens, kas atkārtoja to pašu kadences atklājumu trešo reizi pēc kārtas.
Īsumā
- Garmin Rally pedāļi rāda par 13,6% mazāk nekā Quarq. Ne reizēm — vienmēr, no 80 W līdz 320 W. Apstiprināts trīs neatkarīgos veidos: tiešā regresijā (R² 0,969, n 5958), jaudas joslu binningā (izkliede tikai 1,7 procentpunkti) un aerodinamikas fizikā (CdA aprēķinā).
- Šī ir cikla nozīmīgākā atklāsme, un tā ieradās ar četrām dienām rezervē. Katrs TT velo treniņš šajā ciklā ir ierakstīts ar aptuveni trīs ceturtdaļām no patiesās slodzes — 11. augusta "labākā sesija" patiesībā bija IF 0,84–0,86, ne 0,72–0,73.
- Sacensību dienā tas mainās uz displeja skaitli, kas nav intuitīvs. Patiesais mērķis 175–185 W uz Rally displeja ir 151–160 W. Braukt 180 pēc displeja būtu nozīmējis patieso IF 0,80 uz 180 km — sabrukuma recepti, kas izskatītos pēc perfektas izpildes.
- Brika skrējiens atkārtoja kadences atklājumu trešo reizi. Ātrums nāca no soļa garuma (+7,5%), ne kadences (−2,7%) — tas pats modelis, kas parādījās 23. augustā, tagad pierādīts arī pēc velo slodzes.
- Neko nemainīt fiziski. Kloķu pārvietošana Quarq spider uz TT velo ir tehniski tīrākais labojums, bet nepareizais lēmums vienpadsmit dienas pirms starta. Reizinātājs 1,1576 tiek pielietots programmatiski — Rally paliek vietā.
01Konteksts — tests, kas atlikts sešas reizes
Pirmdienas mēģinājums nomira, jo MTB kurpes bija palikušas otrās mājās. Šodien viss jau bija samontēts, un konfigurācija bija precīzi pareiza.
| Velosipēds | Šosejas velo, Quarq spider + Garmin Rally XC200 pedāļi vienlaicīgi |
| Dators A | Edge 840 → Quarq — vadīja treniņu, deva tempu |
| Dators B | Fēnix 7X Pro → Rally 200 — tikai ierakstīja, bez treniņa programmas |
| SF | Viens HRM-Pro Plus, abas ierīces — SF identisks abos failos (128 vid. / 170 maks.) |
| Starts | 18:00:53 un 18:00:54 — vienu sekundi atšķirībā |
| Ieraksti | 6364 un 6362, no kuriem 6361 sapārojas pēc laika zīmoga |
Vienas ierīces treniņa noteikums nostrādāja: bloku robežas nāca no viena pulksteņa, tāpēc katrs zemāk redzamais salīdzinājums ir tie paši piecas minūtes uz tām pašām kājām, ne divas dreifējošas tuvinājumu versijas. Apstākļi: 17–18 °C, 139 m kāpuma pār 51,8 km, līdzens ceļš, vakars.
02Atbilde
Bloks pa blokam
| Bloks | Mērķis | Quarq | Rally | Δ | Rally rāda | Attiecība Q/R |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 180 W | 186,7 W | 165,7 W | 21,0 W | 11,2% zems | 1,127 |
| 2 | 230 W | 231,5 W | 199,7 W | 31,8 W | 13,7% zems | 1,159 |
| 3 | 260 W | 259,9 W | 222,8 W | 37,1 W | 14,3% zems | 1,167 |
| 20′ izturība | 175–185 W | 191,4 W | 164,9 W | 26,6 W | 13,9% zems | 1,161 |
| Viss brauciens | — | 175,6 W | 151,5 W | 24,0 W | 13,7% zems | 1,159 |

1. metode — tiešā regresija
30 sekunžu izlīdzināta jauda, abi mērītāji, katra sekunde, kur abi bija virs 70 W: Quarq = 1,1576 × Rally · R² = 0,969 · n = 5958.
Rally × 1,1576 = patiesie vati. Vai: Rally rāda par 13,61% mazāk.
2. metode — nobīde vai slīpums? Tas ir tīrs reizinātājs
Šis bija svarīgākais jautājums, jo mērītājs, kas ir godīgs pie 180 W un kļūdains pie 260 W, nav labojams ar vienu koeficientu.
| Quarq josla | n | Quarq | Rally | Rally zems | Attiecība |
|---|---|---|---|---|---|
| 80–120 W | 326 | 103,9 | 88,9 | 14,4% | 1,168 |
| 120–160 W | 1084 | 141,9 | 121,6 | 14,3% | 1,168 |
| 160–200 W | 2151 | 180,7 | 153,3 | 15,2% | 1,179 |
| 200–240 W | 1345 | 216,3 | 185,7 | 14,2% | 1,165 |
| 240–280 W | 538 | 256,7 | 219,2 | 14,6% | 1,171 |
| 280–400 W | 254 | 318,0 | 274,4 | 13,7% | 1,159 |
No 80 W līdz 320 W attiecība kustas starp 1,159 un 1,179 — izkliede 1,7 procentpunkti. Tas ir mērījumu troksnis, ne slīpums. Viens reizinātājs ir derīgs visā izmantojamajā diapazonā.
3. metode — fizika saka to pašu
Neatkarīgi no abiem mērītājiem: kāds aerodinamiskās pretestības laukums (CdA) katram būtu jāimplicē, ņemot vērā reģistrēto ātrumu, kritumu un 90 kg sistēmas svaru?
| Posms | Ātrums | CdA, ja Quarq pareizs | CdA, ja Rally pareizs |
|---|---|---|---|
| 1. bloks | 29,6 km/h | 0,372 | 0,312 |
| 2. bloks | 34,2 km/h | 0,369 | 0,309 |
| 3. bloks | 35,7 km/h | 0,332 | 0,272 |
| 20′ bloks | 30,6 km/h | 0,388 | 0,319 |
| Vidēji | 0,367 | 0,305 |
Šosejas velosipēds uz roktura ir CdA ~0,32–0,40. Labi nostrādāta TT pozīcija ir 0,26–0,30. Quarq skaitļi implicē 0,367 — mācību grāmatas rokturis. Rally skaitļi pieprasa 0,305 — it kā stundu un četrdesmit piecas minūtes būtu braukts pilnā laika brauciena tupā. Tas nenotika. Divi jaudas mērītāji strīdējās, un gaiss izšķīra.
Bloku tabula, regresija, binningam un CdA aprēķins nāk tieši no sportista paša dubultā ieraksta analīzes — abu ierīču faili nav pieejami šai pipeline. Kas ir neatkarīgi pārbaudīts zemāk (Strava API straumes, nevis kopēts no žurnāla): Quarq puses skaitļi — vid. jauda, NP, attālums, SF un visi trīs bloku vidējie — sakrīt ar žurnāla skaitļiem līdz vienam vatam.
4. metode, par velti — ierīču pašu spriedums par to pašu braucienu
| Edge / Quarq | Fēnix / Rally | |
|---|---|---|
| Kopējais darbs | 1119 kJ | 966 kJ |
| TSS | 110,4 | 82,7 |
| IF | 0,792 | 0,685 |
| Aerobā TE | 3,3 | 3,0 |
Tas pats brauciens, tās pašas kājas, tās pašas 106 minūtes — žurnālā ierakstītas kā 110 vai 83 TSS, atkarībā no tā, kuram mērītājam tic. Katrs TT velo treniņš šajā ciklā ir ierakstīts ar aptuveni trīs ceturtdaļām no patiesās slodzes.
03Ko tas izmaksā retroaktīvi
Sportista profila pieņēmums, atvasināts no trim netiešām metodēm, bija "Vector rāda ~15% zemu." Tiešais mērījums saka 13,6%. Netiešā argumentācija bija pareiza, un pareiza līdz pusotram procentpunktam.
| Sesija | Reģistrēts (Rally) | Patiesais (×1,1576) | Sekas |
|---|---|---|---|
| 11. aug. — 3×25′ intervāli | 187 / 190 / 192 W | 217 / 220 / 222 W | ierakstīts kā "labāk izpildītā sesija ciklā, iekšpus 175–195 W joslas." Tā bija IF 0,84–0,86 — krietni virs joslas |
| 16. aug. — 140,8 km sacensību simulācija | 163,3 W vid. | 189,0 W vid. | brauciens virs 175–185 W sacensību mērķa četras ar pusi stundas, pie SF 138 |
140 km brauciens ar patiesu 189 W vidējo pie SF 138,2, kam sekoja 8,06 km 4:59/km temp bez krampja, ir materiāli spēcīgāks rezultāts, nekā tas pats brauciens pie 163 W. Fitness bija visu laiku klāt; instruments to slēpa. Efektivitātes koeficients tai sesijai koriģējas no 1,182 uz 1,368 — tieši zem Quarq atsauces joslas 1,39–1,45.
04Ko tas nozīmē Podersdorfai
FTP 259 W ir Quarq skaitlis. Sacensības tiek braukti uz Rally.
| Quarq / patiesais | Rally displejs | |
|---|---|---|
| FTP | 259 W | 224 W |
| IM sacensību mērķis | 175–185 W | 151–160 W |
| Cieti griesti, 30 s | 260 W | 225 W |
| Absolūti nekad nepārsniegt | 300 W | 259 W |
Ja Podersdorfā tiktu braukts, turot 180 W uz Rally displeja — skaitli, kas rakstīts plānā un izskatītos pēc perfektas atbilstības —, patiesā izeja būtu bijusi 208 W. IF 0,805. Tas nav Ironman velo posms — tas ir piecu stundu un piecpadsmit minūšu laika brauciens, kam seko nostaigāts maratons. Tas bija sliktāk, nekā plāns baidījās, un tagad tas ir izlabots.
Vai šosejas velo mērījums pārnesas uz TT velo? Nobīde ir tīrs proporcionāls reizinātājs visā jaudas diapazonā — uzstādīšanas leņķa kļūda dotu kadencei atkarīgu vai nelineāru kļūdu, šis ir plakans skaitlis, kas dzīvo pedāļos, ne to piestiprinājumā. Un TT velo sesijas jau to pašu implicēja: 13. augusta SF sakritība pret Quarq deva 9–16%, 16. augusta efektivitātes koeficienta sakritība deva 13–18%. Tieši izmērītie 13,6% ietilpst abos. Reizinātājs 1,1576 tiek pielietots uz TT velo un pārbaudīts vēlreiz 30. augusta ģenerālmēģinājumā.
Kloķu pārvietošana no Quarq uz TT velo nenotiek. Tehniski tīrākais labojums ir nepareizais lēmums vienpadsmit dienas pirms starta — jauns balsta augstums, jauns celis un gūžas leņķis pēc visa cikla adaptācijas. Reizinātājs tā vietā tiek pielietots programmatiski.
05Pats brauciens
18:00 → 19:51 · 51,8 km · 1:45:08 kustībā / 1:50:39 kopā · 29,6 km/h

| Vid. jauda | 176 W (2,17 W/kg) |
| Normalizētā jauda | 198 W (2,44 W/kg) |
| IF / TSS | 0,76 / 103 (pret patieso FTP 259) |
| VI | 1,125 |
| Darbs | 1119 kJ |
| Vid. SF | 128 = 74,4% no velo LTHR 172 |
| Maks. SF | 170 = 98,8% |
| Kadence | 87 |
| K/L balanss | 50,3 / 49,7 |
SF sadalījums: 53,7% brauciena starp 128 un 152 sit./min; tikai 6,6% virs 152. Sesijai ar piecu minūšu bloku pie FTP, tas ir labi kontrolēts vakars.
Plānotais pret izpildīto — velo
| Plānots | Izpildīts (Quarq) | ||
|---|---|---|---|
| 1. bloks | 175–185 W | 186,7 W | ✅ |
| 2. bloks | 225–235 W | 231,5 W | ✅ |
| 3. bloks | 255–265 W | 259,9 W | ✅ |
| 20′ bloks | 175–185 W | 191,4 W | ⚠️ +6 W |
| Kadence | 85–90 | 91,5 / 92,2 / 91,5 | ⚠️ nedaudz virs |
| Nulle abi mērītāji pēc iesildīšanās | jā | izdarīts — pirms nulles Rally bija 18,6% zems, pēc — 13,6% | ✅ |
Trīs bloki, trīs precīzi trāpījumi. Norādījums bija uzrakstīts iepriekš un ievērots precīzi — uz velo. Nulles korekcijas detaļa ir vērts paturēt: pirms kalibrācijas Rally rādīja 18,6% zemu; pēc — 13,6%. Nulle bija vērta piecus procentpunktus, un atlikušie 13,6% ir patiess mēroga kļūdas, ko nekāda nullēšana neizlabos.
06Brika skrējiens — kadences atklājums, atkārtots
Pievienots skrējiens, kas nebija plānā: 5,16 km · 24:35 · 4:46/km · vid. SF 156 · maks. 172 · kadence 164,6 sp./min · skrējiena jauda 400 W. Ātrākie 5 km tā ietvaros: 23:49.
| km | Temps | SF | Jauda |
|---|---|---|---|
| 1 | 4:52 | 142 | 427 W |
| 2 | 4:45 | 155 | 399 W |
| 3 | 4:49 | 156 | 395 W |
| 4 | 4:44 | 161 | 380 W |
| 5 | 4:39 | 166 | 398 W |
| 5,16 | 4:37 | 167 | 381 W |
Strava API straumes datu pārrēķins (nevis žurnāla kopēšana) deva SF 141,99 / 154,67 / 156,13 / 160,61 / 166,42 / 167,29 un jaudu 426,7 / 399,5 / 395,4 / 379,8 / 398,4 / 380,6 W pa tiem pašiem sešiem posmiem — sakrīt ar žurnāla skaitļiem pilnībā.
Svētdienas atklājums, atkārtots ārpus velo
| km 1 → km 5 | |
|---|---|
| Ātrums | +4,66% |
| Soļa garums | +7,54% |
| Kadence | −2,68% |
Ātrāks, kamēr kadence kritās. Atkal. 23. augusta akvatlons rādīja +10,3% soli pret −0,4% kadenci maksimālā 5 km. Šovakar — +7,5% soli pret −2,7% kadenci brika skrējienā IM tuvā tempā, pēc 1 h 45 min uz velo — kas ir sacensību dienai relevantais gadījums.
Divas sesijas trīs dienās, viena svaiga un viena pēc velo, abas rāda identisku mehānismu: kad šis sportists paātrinās, viņš pagarina soli un ļauj kadencei kristies. Ironman maratona pēdējos desmit kilometros tas ir tieši nepareizais reflekss. Turi kadenci 168–172. Ļauj tempam būt izejai.
Decoupling un disciplīna
| Distance | Temps | Vid. SF | Ātrums ÷ SF | |
|---|---|---|---|---|
| km 2–3 | 2000 m | 4:47 | 155,4 | 0,02242 |
| km 4–5 | 2000 m | 4:41,5 | 163,5 | 0,02173 |
−3,1% decoupling. Ērti zem 5% robežas un pilnīgi normāli skrējienam pēc 106 minūtēm uz velo — bet tā ir pirmā pozitīvā decoupling trīs sesijās, un vērts ierakstīt kā godīgu, ne glaimojošu skaitli.
| Plānotais bricka | Izpildīts | ||
|---|---|---|---|
| Temps | 5:10–5:25/km | 4:46/km | ❌ 24–39 s/km ātrāk |
| Vid. SF | griesti 158 | 156 | ✅ |
| Pēdējie 2 km SF | griesti 158 | 166 → 167, maks. 172 | ❌ 93–96% no LTHR |
| Kadence | 168–172 | 164,6, krītoša | ❌ |
Velo bija izpildīts perfekti, un skrējiens, kas tam piekabināts galā, nebija. Tas tagad ir modelis ar formu: norādījumi, kas rakstīti konkrētai sesijai, tiek ievēroti; viss, kas pievienots spontāni, tiek skriets tā, kā jūtas labi — kas vienmēr ir ātrāk, nekā vajadzētu.
Kopumā
Divi jaudas mērītāji uz viena velosipēda nesniedza vienu un to pašu skaitli visu ciklu, un tagad ir zināms, kurš tic. Rally rāda par 13,6% mazāk, apstiprināts caur trim neatkarīgām metodēm, no kurām pēdējā — aerodinamikas fizika — neprasa uzticēties nevienam no abiem mērītājiem. Katrs TT velo treniņš šajā ciklā tiek pārrakstīts vienā naktī, un sacensību dienas mērķis maina savu displeja skaitli no 175–185 W uz 151–160 W.
Brika skrējiens pievienoja trešo apstiprinājumu kādencei, kas krīt tieši tad, kad temps kāpj — un norādījums 32.–42. kilometram Podersdorfai tagad ir mērījums, ne hipotēze.
Divi jautājumi paliek: reizinātāja pēdējā pārbaude 30. augusta ģenerālmēģinājumā, un vai TT velo pedāļu pārbaude vēlreiz pierādīs to pašu skaitli sacensību ilgumā.
Metode un avoti
Metode. Bloku tabula, tiešā regresija, jaudas joslu binnings un CdA fizikas aprēķins nāk no sportista paša dubultā ieraksta analīzes (Quarq + Rally, viens brauciens, divi datori) — abu ierīču neapstrādātie faili nav pieejami šai loksnei tieši, un šī specifiskā salīdzināšana (divu vienlaicīgu ierakstu sapārošana pēc laika zīmoga) pārsniedz to, ko šī pipeline automātiski pārrēķina. Kas ir neatkarīgi pārbaudīts caur Strava API straumēm (nevis kopēts no žurnāla): Quarq puses vid. jauda, NP, attālums, SF un visu trīs testa bloku precīzie vidējie (186,7 / 231,5 / 259,9 W) sakrīt ar žurnāla skaitļiem līdz vienam vatam; brika skrējiena visi seši SF un jaudas posmi sakrīt pilnībā. Normalizētā jauda — 30 s slīdošais vidējais ceturtajā pakāpē, tad ceturtā sakne.
Atsauces vērtības. FTP 259 W (Quarq) / 224 W (Rally displejs, ekvivalents) · velo LTHR ~172 · skrējiena LTHR 179.
Avoti. Strava — Evening Ride (Quarq) · Strava — Evening Run · sportista treniņu žurnāls.
Loksne. Nr. 02-08 · Analīzes logs 25.08.2026 · Personīgais Atlants, 2026. gada izdevums